اروپا

مجوز اقامت غیر کاری از طریق اثبات تمکن مالی

در این نوع مجوز متقاضیان با اثبات تمکن مالی در کشور خود می توانند برای خود و همسر و فرزندان تحت تکلف اقامت دریافت کنند.اما گرفتن اقامت مهم نیست اینکه بعد از اقامت شما بتوانید اقامت موقت خود را به اقامت دائم تبدیل کرده آن هم با هزینه های معقول و بدون مسائل جانبی خیلی مهم است.
این اقامت به اشخاصی تعلق میگیرد که از تمکن مالی برخوردار باشند. شخصی که ثابت کند درآمد ماهانه قابل قبولی برای خود و خانواده را دارد شامل می شود.

به همین دلیل ما به شما اقامت با اثبات تمکن مالی را پیشنهاد میکنیم این اقامت به کل اعضای خانواده تعلق میگیرد
مزایای این روش:

سریع ترین روش اخذ اقامت.
عدم نیاز به شرط حضور متقاضی در کشور مقصد.
عدم نیاز به هیچگونه سرمایه گذاری در اتحادیه اروپا.
عدم پرداخت مالیات.
عدم نیاز به مدرک زبان خارجی.
سهولت و سادگی در تمدید اقامت و تبدیل آن به اقامت دائم.
سهولت در تعهد حداقل زمان اقامــت در اتحـادیه اروپــا.
امکان رفت و آمد و زندگی آزادانه در کشورهای حوزه شنگن.
بهره مندی از اکثر امکانات و حقوق شهروندی در اتحادیه اروپا.
امکان استفاده از بیمه های درمانی معتبر در عرصه بین المللی.
مدارک شناسایی مورد نیاز:

1. ترجـمه رسمی کارت ملی و شـناسـنامـه سرپرست خانواده / همسر / فرزندان.
2. پاسپورت با اعتبار 2 ساله ( ارائه پاسپـورت قبلـی الزامی می باشد ).
3. شش قطعه عکس 3.5*4.5 تمام اعضا خانواده.
4. ترجمه رسمی گواهی عدم سو پیشینه افراد بالای 18 سال ( ترجمه گواهی سو پیشینه در 30 روز بعد از شروع پرونده مورد نیاز است ).

مدارک شغلی مورد نیاز:

1. ترجمـه رسمـی روزنـامه رسمـــی شـرکــت ( آگهی تاسیس و تغییرات ) یا علامت تجاری ثبت شده.
2. ترجمـه رسمـی مـدرک شغــلی ( پروانه بهره برداری / پروانه کسب / کارت بـازرگــانــی یـا ... ) در صــورت دارا بـودن.

مدارک مالی مورد نیاز:
1. ریز پرینت 3 ماه آخر حساب بانکی  متقاضی و 
اعضای خانواده به زبان انگلیسی با مهر بانک ( 2سری ).
2. گواهی موجودی حساب بانکی به زبان انگلیسی توسط بانک ( 3 نسخه ).
3. مدارک  استطاعت مالی متقاضی (اجاره نامه های محضری/املاک و سهام خریداری شده از بورس و گواهی سپرده بانکی بلند مدت به زبان انگلیسی و فیش حقوقی بازنشستگی) .

تمامی مدارک فوق می بایست در 3 نسخه ترجمه رسمی شده و به تائید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه برسد.
در صورت تمایل متقاضی انجام امور مربوط به ترجمه و تائیدیه های مدارک توسط موسسه حقوقی امیران صورت می پذیرد.

اخذ اقامت اتریش از طریق  تمکن مالی 
مهاجرت به کشورهای اروپایی،از قدیم الایام، موضوع مورد علاقه ایرانیان بوده است .بعضی از کشورهای اروپایی، جهت بالا بردن میزان بازدید گردشگران و ایجاد رونق اقتصادی و همچنین ایجاد اشتغال، اقدام به اعطاء ویزای توریستی با شرایط امکان تبدیل به اقامت دائم اروپا، از طریق احراز تمکن مالی متقاضی، می نمایند.بسیاری از کاربران شبکه های مجازی اجتماعی، سؤالاتی را مطرح می نمایند، از قبیل اینکه آیا با داشتن مبالغی در حساب بانکی کشور مبدأ، امکان اخذ اقامت از طریق تمکن مالی، وجود دارد؟اساسا، ویزای تمکن مالی، چه نوع ویزایی است؟کدام یک از کشورهای اروپایی، ویزای تمکن مالی، صادر می کنند؟آیا اقامت از طریق تمکن مالی، منجر به اقامت دائم اتحادیه اروپا می شود؟آیا ویزای تمکن مالی، به شخص دارنده ی این نوع ویزا، امکان کار و تحصیل می دهد؟ویزای تمکن مالی اتریش، چه شرایطی دارد؟آیا داشتن ملک و مستغلات، جهت اخذ اقامت اتریش از طریق تمکن مالی، ضرورت دارد؟ویزای همراهان متقاضی اخذ تمکن مالی اتریش، به صورت همزمان، صادر می شود؟پاسخگویی به سؤالاتی ازاین دست که به حقوق مهاجرت، مربوط می شوند، در تخصص وکلای پایه یک دادگستری و وکلای مهاجرتی قرار دارد.راههای مهاجرت به اتریش، متنوع و گوناگون هستندکه یکی از آنها، اخذ اقامت اتریش از طریق تمکن مالی، می باشد. بسیاری از افراد و اشخاص حقیقی و حقوقی، مدعی ارائه ی مشاوره حقوقی در زمینه ی اخذ اقامت اتریش از طریق تمکن مالی، هستند که با واقعیت، منطبق نمی باشد، لذا، شناخت مؤسسه حقوقی و مهاجرتی معتبر، جهت سپردن امور و قراردادهای انجام کار از طریق اثبات تمکن مالی، یکی از ضروریات اولیه می باشد.
اتریش
یکی از زیباترین و امن ترین کشورهای دنیا، کشور اتریش است.عضویت در اتحادیه اروپا و پیوستن به پیمان شنگن، باعث رشد و شکوفایی بیش از پیش در کشور اتریش می باشد.استقرار مقر سازمان ملل در شهر وین و همچنین وجود صنایع پتروشیمی قدرتمند در اتریش و همسایگی با آلمان، کشور اتریش را در شمار کشورهای قدرتمند اروپای مرکزی قرار داده است و همچنین امکان کاریابی در اتریش برای اتباع خارجه، بیش از هفتاد درصد، برآورد می شود، یکی از انتخاب های ایرانیان، جهت مهاجرت به اروپا محسوب می شود.امکان خرید ملک در اتریش، برای اتباع ایرانی وجود دارد.اما اخذ اقامت اروپا، از طریق خرید ملک در اتریش، امکان پذیر نیست، بلکه به شرط داشتن، تجارتی به همراه خرید ملک در اتریش، و پرداخت مالیات های مقرر در قانون، امکان اخذ اقامت اروپا، فراهم می شود.با توجه به جاذبه های توریستی اتریش، ویزای چند بار ورود به اتحادیه اروپا و کشورهای شنگن، از سوی سفارت اتریش در تهران، برای افراد و خانواده هایی که با شرایطی که در ادامه خواهد آمد، تمکن مالی خود را اثبات نمایند، صادر می شود و ویزای تمکن مالی اتریش، امکان تبدیل به اقامت دائم اروپا را خواهد داشت.
ویزای تمکن مالی اتریش
داشتن تمکن مالی، به این معناست که شخص متقاضی، باید اثبات نماید که در صورت اقامت طولانی مدت در اتریش، امکان کسب درآمد در کشور مبدأ و پرداخت هزینه های اقامت در اتریش یا سایر کشورهای اروپایی را دارد.وجود درآمد بدون اشتغال مستقیم فرد در کشور مبدأ، از یکی از راههای زیر، قابل اثبات است:
1) دارا بودن سپرده بانکی، از طریق سپرده های بانکی بلند مدت در ایران و اثبات واریز ماهانه سود، امکان اثبات و احراز شرایط تمکن مالی، وجود دارد.
2) دارا بودن سهام شرکت ها و کارخانه ها، واریز سود مشارکت و خرید سهام شرکت ها و کارخانه ها، نیز، یکی دیگر از راههای  اثبات تمکن مالی می باشد.
3) مالکیت املاک و مستغلات، در این حالت، لازم است، املاک مازاد بر نیاز، اجاره داده شود و اجاره نامه ملک، به عنوان یکی از راههای کسب درآمد و اثبات تمکن مالی، می باشد.
4) حقوق بازنشستگی و مستمری، هرچند حقوق بازنشستگی، یکی از موارد کسب درآمد می باشد، اما با توجه به کم بودن حقوق بازنشستگی، معمولا به عنوان روش مناسبی جهت اثبات تمکن مالی،  به حساب نمی آید.
مدارک لازم جهت اخذ اقامت اتریش از طریق اثبات تمکن مالی
1) صورت حساب شش ماهه حساب بانکی، به ازاء هر متقاضی حداقل بیست و پنج هزار یورو.
2) گواهی عدم سوءپیشینه برای متقاضی و افراد خانواده بالای 12 سال.
3) گواهی سلامت بیماریهای قلبی، عروقی، تنفسی و واگیردار.
4) اسناد مالکیت و دارائیهای غیر منقول.
مراحل انجام کار، جهت اخذ اقامت اتریش از طریق اثبات تمکن مالی
1) تهیه مدارک لازم و ترجمه مدارک.
2) تحویل مدارک ترجمه شده به سفارت اتریش در تهران.جهت تأیید مدارک و ترجمه ها.
3) اخذ وقت از سفارت اتریش به صورت اینترنتی.
4) حضور متقاضی و سایر افراد خانواده در سفارت اتریش در تهران جهت ارائه مدارک و مصاحبه.
5) اخذ ویزای سه ماهه مهاجرتی و عزیمت به اتریش.
6) اجاره ملک یا خرید ملک در اتریش و ثبت نشانی در اداره ی پلیس و افتتاح حساب بانکی در اتریش.
7) دریافت کارت اقامت یک ساله اتریش.


پس از دریافت کارت اقامت یک ساله اتریش، در صورتی که در انقضاء تاریخ کارت اقامت اتحادیه اروپا، شرایط تمکن مالی اثبات شده، پا برجا باشد و شرایط اقامت در اتریش انجام شده باشد، در صورت عدم تخلف از قوانین و عدم ارتکاب جرم، امکان تمدید اقامت برای دو سال وجود دارد و در پایان دو سال هم امکان پذیر است.
اخذ اقامت دائم اروپا از طریق اثبات تمکن مالی
ویزای تمکن مالی اتریش، راه ورود به اتحادیه اروپا و اقامت پنج ساله در اتحادیه اروپاست، اما در طول این مدت و در صورت رعایت کلیه شرایط اقامت و رعایت قوانین اتحادیه اروپا درباره ی مهاجرت، امکان تبدیل به اقامت دائم اروپا را دارد.ویزای تمکن مالی اتریش، به محض صدور از طریق سفارت اتریش در تهران، به دارنده ویزا،  امکان تردد و سکونت در همه کشورهای اروپایی، عضو پیمان شنگن را می دهد.
اخذ پاسپورت اتریش، از طریق ویزای تمکن مالی
اشخاصی که از طریق ویزای تمکن مالی اتریش، وارد اتحادیه اروپا می شوند و یا در کشور اتریش، ساکن می شوند، در صورت یادگیری کامل زبان آلمانی، و دانش کافی درباره ی فرهنگ و تمدن اتریش و اقامت بیش از پنج سال در اتحادیه اروپا یا اتریش، می توانند درخواست تابعیت اتریش نمایند.اخذ تابعیت یا پاسپورت اتحادیه اروپا از طریق اتریش امکان پذیر است.با توجه به رتبه اول وین، در بین شهرهای دنیا، پاسپورت اتریش از اعتبار خاصی در دنیا برخوردار است.
تحصیل رایگان فرزندان با ویزای تمکن مالی اتریش
تحصیل رایگان در اتریش، برای همه شهروندان اتریش و اتحادیه اروپا، در دسترس است.کسانی که اقامت موقت و بلند مدت اتریش را از هر طریقی، به دست آورند، شهروند اتریش محسوب می شوند و از حق تحصیل رایگان در اتریش، برخوردارند.تحصیل رایگان در اتریش، از مقطع تحصیلات ابتدایی شروع می شود و تا پایاین تحصیلات دانشگاهی، امکان برخورداری و استفاده از شرایط تحصیل رایگان در دانشگاه های دولتی اتریش،  برای همه شهروندان فراهم است.
کاریابی در اتریش با ویزای تمکن مالی
اشتغال به کار در اتریش،  برای اشخاصی که با ویزای تمکن مالی اتریش، مهاجرت می نمایند، امکان پذیر نیست.در صورتی که سرمایه گذاری یا کار آفرینی، بعد از عزیمت به اتریش، برای اشخاصی که صرفا با ویزای تمکن مالی اتریش وارد این کشور می شوند، وجود دارد.در صورت سرمایه گذاری یاکارآفرینی، امکان کار دراتریش برای وی فراهم می شود.
ثبت شرکت در اتریش با ویزای تمکن مالی
همانطور که پیشتر ذکر شد، پس از ورود به اتریش، از طریق ویزای تمکن مالی اتریش، و در صورت دارا بودن شرایط لازم و سرمایه لازم، امکان ثبت شرکت در اتریش و سرمایه گذاری در اتریش، خرید شعبه رستورانهای زنجیره ای در اروپا می باشد.خرید شعبه رستوران های زنجیره ای در اتریش از از حداقل هفتاد هزار یورو آغاز می شود. اما ثبت شرکت در اتریش، به صورت مستقل هم امکان پذیر است. به این صورت که با ارایه طرح توجیهی اقتصادی وبیزنس پلان، درصورت تایید وتصویب دولت اتریش، مدیر عامل وخانواده وی ونیز سایر سهامداران، امکان اقامت دراتریش راخواهند داشت.
خرید ملک در اتریش با ویزای تمکن مالی
طبق معاهده ی قدیمی مابین اتریش و ایران، خرید ملک برای اتباع ایرانی در اتریش، امکان پذیر است.نکته قابل توجه اینکه، خرید ملک در اتریش، باعث اخذ اقامت دائم نمی شود.هرچند که خرید ملک، جهت مقاصد تجاری و کسب درآمد از ملک، از طریق اجاره و پرداخت مالیات های قانونی، امکان اخذ اقامت دائم اتریش

 

 


اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی
به طور کلی افرادی که در کشورهای مختلف از جمله ایران از تمکن مالی خوبی برخوردار باشند و نشان دهند از محل کسب و کار خود، از راه سرمایه گذاری یا روش های دیگر درآمد مطلوب متناسب با شاخص درآمد در کشور اسپانیا را دارند، طی شرایطی می توانند از روش تمکن مالی، اقامت اسپانیا را دریافت نمایند.

شروط لازم برای اخذ ویزای تمکن مالی اسپانیا
سرپرست خانواده باید ثابت نماید که برای حمایت از خود به طور ماهیانه مبلغ ۲۱۳۰.۰۰ یورو یا معادل آن و برای حمایت از افراد خانواده خود (همراهان) مبلغ ۵۳۳.۰۰ یورو درآمد ثابت دارد (برای سال ۲۰۱۷)، این درآمد ثابت می تواند از طریق نامه اداری، سود سپرده بانکی، اجازه نامه ملکی، فیش حقوقی، حقوق بازنشستگی، جواز کار و سود سهام بورس ثابت شود.
متقاضیان برای ارائه استطاعت مالی خود به کشور اسپانیا باید به ازای هرنفر مبلغی حدود هشتاد میلیون در حساب بانکی معتبر خود در ایران به عنوان تمکن مالی نشان دهند، هرچه مبلغ نشان داده شده بیشتر باشد بهتر خواهد بود.
اگر فرزندان متقاضی در سن رفتن به مدرسه باشند، باید حتما در کشور اسپانیا به تحصیل بپردازند.
عدم داشتن سوء سابقه کیفری
عدم منع ورود متقاضی به کشور اسپانیا یا سایر کشورهای اتحادیه اروپا
داشتن بیمه ی خصوصی یا عمومی از شرکت بیمه ای که به متقاضی مجوز کار در کشور اسپانیا را بدهد.
عدم داشتن بیماری خاص که بر بهداشت عمومی تأثیر بگذارد (بر اساس قوانین بهداشت بین المللی ۲۰۰۵)
مدارکی مبنی بر داشتن مسکن (اجاره یا خرید) برای اقامت در کشور اسپانیا، این ملک حتما باید در استانی واقع شده باشد که درخواست اقامت متقاضی در آن جا ارائه شده است.
نکات ویزای تمکن مالی اسپانیا
ویزای تمکن مالی کشور اسپانیا هیچ گونه محدودیت سنی برای افراد خانوار قرار نداده است و افراد تا هنگامی که ازدواج نکرده باشند و مجرد باشند (فرزندان بالای ۱۸ سال) می توانند تحت پوشش سرپرست خانواده خود قرار گیرند.
برای اخذ این ویزا به هیچ مدرک زبانی، چه زبان انگلیسی چه زبان اسپانیایی نیاز نمی باشد.
متقاضی با اخذ اقامت کشور اسپانیا از راه تمکن مالی حق هیچ گونه کار استخدامی را نخواهد داشت و از طریق ثبت شرکت می تواند به کار بپردازد.


مزایای ویزای تمکن مالی اسپانیا
حق زندگی و سکونت در کشور اسپانیا
آزادی سفر بدون مرز و محدودیت در اکثر کشورهای اروپا (کشورهای حوزه ی شنگن)
عدم نیاز به راه اندازی هیچ گونه تجارت، پیشه یا شغل در کشور اسپانیا؛ متقاضی بدون نیاز به سرمایه گذاری یا انتقال سرمایه به این کشور امکان اخذ اقامت اسپانیا را خواهد داشت.
گشایش حساب بانکی دراروپا و دریافت کارت اعتباری بین المللی
امکان تحصیل رایگان فرزندان در کشور اسپانیا؛ این گزینه بلافاصله پس از اخذ اقامت اسپانیا امکان پذیر می باشد.
امکان راه اندازی کسب و کار و ثبت شرکت در کشور اسپانیا و همین طور بهره مندی از بیمه کامل
معافیت از پرداخت مالیات سالانه
سهولت در اخذ ویزای دیگر کشورها
امکان اخذ اقامت دائم کشور اسپانیا پس از ۵ سال زندگی و اقامت در این کشور (حضور فرد به مدت حداقل ۶ ماه در سال در کشور اسپانیا الزامی است)
امکان اخذ تابعیت کشور اسپانیا پس از مدت ۱۰ سال اقامت قانونی بدون وقفه در این کشور
اعطای تابعیت اسپانیایی به کودکان متولد شده در کشور اسپانیا، پس از یک سال اقامت قانونی بدون وقفه در این کشور


مدارک لازم برای ویزای تمکن مالی اسپانیا
پاسپورت با اعتبار حداقل یک سال
مدارک شغلی
۴ قطعه عکس
شناسنامه متقاضی و افراد تحت تکفل وی
گواهی عدم سوء پیشینه از کشور متقاضی یا کشورهایی که متقاضی ظرف مدت ۵ سال گذشته در آنها سکونت داشته و زندگی کرده است برای تمامی افراد بالای ۱۲ سال
مدارکی دال بر استطاعت مالی متقاضی برای مدت زمان لازم و مشخص
بیمه پزشکی و گواهی سلامت مربوط به بیماری های قلبی، عروقی، تنفسی، بیماری های واگیر دار و بیماری های خونی
گواهی آزمایشات پزشکی
اسناد مالکیت املاک و همین طور دارایی های معرفی شده
اظهارنامه مالیاتی سالانه مربوط به ۳ سال گذشته در فعالیت های اقتصادی؛ اثبات پرداخت و ارسال وجوه به مقامات مالیاتی.
گواهی عدم بدهی مالی و انجام تمامی تعهدات
سند ازدواج (درصورتی که همسر متقاضی نیز برای اقامت درخواست دهد)
تمامی مدارک ذکر شده باید به زبان اسپانیایی ترجمه رسمی شده و به تایید سفارت اسپانیا برسند.

 

متقاضیان با اخذ ویزای تمکن مالی اسپانیا باید مسکن مناسب در کشور اسپانیا و بیمه خصوصی تهیه نمایند هم چنین این افراد اجازه تحصیل و سرمایه گذاری در این کشور را دارا می باشند.

متقاضیان پس از کسب ویزای تمکن مالی کشور اسپانیا باید مدت ۶ ماه از سال را در خاک کشور اسپانیا سپری کنند و حضور آن ها در خاک اسپانیا برای تمدید ویزا، طی این مدت الزامی است. اسکان در کشور اسپانیا در این دوره مستلزم به رسمیت شناختن و پرداخت مالیات مقیم بیگانه، که شامل پرداخت مالیات بر درآمد مطابق با قوانین کشور اسپانیا، از جمله درآمد هایی که خارج از خاک کشور اسپانیا به دست آمده، می باشد. این نکته قابل ذکر است که به پرونده هر فرد، جدا از سایر افراد خانواده رسیدگی شده و برای هر یک جداگانه تصمیم گیری می شود.

در ویزای تمکن مالی کشور اسپانیا ابتدا به متقاضیان یک ویزای یک ساله تعلق می گیرد، پس از آن یک ویزای دو ساله و پس از آن مجددا دو سال دیگر این ویزا تمدید می شود. این ویزا در نهایت پس از گذشت مدت ۵ سال به اقامت دائم کشور اسپانیا منجر می گردد. توجه به این نکته ضروری است که متقاضی پس از اخذ اقامت دائم کشور اسپانیا پس از ۵ سال، نباید بیشتر از ۱۲ ماه متوالی یا بیش از ۳۰ ماه ظرف مدت ۵ سال، خارج از کشور اسپانیا حضور داشته باشد.

امروزه به سبب محبوبیت کشور اسپانیا بسیاری از افراد برای مهاجرت به این کشور علاقه مند شده اند، راه های بسیاری برای سفر به کشور اسپانیا وجود دارد اما تازه ترین و ساده ترین راه بدون نیاز به مدرک زیان و محدودیت سنی روش تمکن مالی اسپانیا می باشد، در این مقاله به شروط، مزیت ها و نکات ویزای تمکن مالی اسپانیا پرداخته شد و مدارک لازم برای اقدام برای این ویزا بیان شد. از مزیت های این ویزا می توان به تمدید اقامت موقت، اخذ اقامت دائم و در انتها کسب تابعیت کشور اسپانیا اشاره کرد هم چنین امکان اقدام برای تمامی اعضای خانواده از مزایای دیگر این ویزاست. در این مقاله تلاش شد در ارتباط با تمکن مالی اسپانیا اطلاعاتی در اختیار شما قرار داده شود.

نظرات(0)

نظر خود را بیان کنید