انگلستان

مهاجرت پرستار به انگلیس

مهاجرت پرستار به انگلیس

شرایط مهاجرت پرستار به انگلیس و خدمات بهداشتی این کشور دارای سابقه طولانی در استخدام پرستاران برای رسیدگی به کمبود پرستار است. الگوهای استخدام به طور منظم در پاسخ به تغییرات سیاسی و اقتصادی در حال نوسان هستند. دولت انگلستان به این که چگونه این اقدامات استخدام ناپایدار پرستاران خارجی را تحت تاثیر قرار می دهد، توجه کمی نشان می دهد.
شرایط مهاجرت پرستار به انگلیس
پرستاران واجد شرایط در خارج از کشور باید برای کار در انگلیس ثبت نام شوند. هیئت نظارتی شورای پرستاری و مامایی (NMC) نامیده می شود. پرستاران آموزش دیده در خارج از کشور و خارج از برنامه شهروندی اتحادیه اروپا، باید از طریق NMC برنامه پرستاری خارج از کشور (ONP) ثبت نام کنند. آنها باید حداقل الزامات آموزش NMC، مهارت زبانی مورد نیاز (آیلتس آکادمیک 6.5 یا بیشتر در هر بخش) را برآورده کنند و همچنین برنامه 20 روزه یادگیری محافظت شده را بگذرانند. علاوه بر این، در صورت لزوم، ممکن است یک دوره نظارتی نیز وجود داشته باشد.
کار پرستاری در انگلیس
اکثر پرستاران برای مهاجرت به انگلستان از طریق مجوز کار یا Tier 1 مسیرهای ویزای مهارت عمومی درخواست می کنند. اجازه کار به طور کلی سریع ترین گزینه برای پرستاران خارج از اتحادیه اروپا است، که از قبل پیشنهاد شغلی برای مهاجرت به انگلستان داشته اند. ویزای مهاجرت مهارت عمومی به شهروندان غیر اتحادیه اروپا اجازه زندگی و کار در بریتانیا را بدون پیشنهاد کاری می دهد. بنابراین، پرستاران بدون پیشنهاد شغلی باید از این گزینه مهاجرت انگلیس استفاده کنند.

 

ویزای عمومی انگلیس
تعداد پرستاران ورودی به انگلستان کمتر از 5،000 در دهه 1990 تا حدود 15،000 در هر سه سال اخیر افزایش یافته است. حتی این تعداد تنها 6 درصد از مهاجرت خالص خارجی را تشکیل می دهد. دولت ادعا می کند که اکثر پرستاران خارج از کشور در یک دوره کوتاه مدت به کشور خود باز می گردند، اما شواهد کمی برای حمایت از این ادعا وجود دارد. الزامات موجود برای پرستاران خارجی روشن است، 645.000 پرستار در ثبت نام بریتانیا وجود دارند. حدود 300،000 برای NHS کار می کنند، حدود 200،000 نفر در بخش خصوصی هستند. شرایط برای دریافت ویزای Tier 1 عبارت است از:
توانایی زبان انگلیسی (نمره آیلتس 6.5)
بودجه مالی تسویه حساب موجود: تمام متقاضیان Tier 1 باید حداقل معادل 25 هزارپوند انگلیس از 12 ماهی که ادعا می کنند به دست آورده باشند، تا بتوانند درخواست کنند.
مشاورین ما در موسسه میرداماد از تمام مراحل و شرایط مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل باخبر هستند با ما در ارتباط باشید.

مهاجرت پرستار به انگلیس


خدمات بهداشتی ملی بریتانیا از زمان تأسیس آن در سال 1948، از متخصصین مراقبت های بهداشتی در خارج از کشور، از جمله پرستاران، اقدام به استخدام نموده است. در سال های اولیه، NHS پرستاران و کارآموزان زیادی مخصوصا از ایرلند و کشورهای کارائیب، برای هدف قرار دادنمهاجرت پرستار به انگلیس به طور کامل آموزش داده شده اند.
مهاجرت پرستار به انگلیس برای کار
با این حال، الگوهای مهاجرت پرستاران خارج از کشور به بریتانیا نوسان دارند. استخدام در دهه های 1970 و 1980 متوقف شد، اما در اواخر دهه 1990 افزایش یافت و در سال های 2001 و 2002 به تدریج کاهش یافت. تنوع در مجموع تعداد پرستاران خارج از کشور که به انگلستان وارد می شوند، عمدتا بستگی به تعداد پرستاران مورد نیاز یا تعداد کارهای پرستاری در انگلستان می باشد . برای مدیریت جریانات پرستاران خارج از کشور، دولت انگلستان و سازمان تنظیم مقررات حرفه ای پرستاران، شورای پرستاری و مامایی بریتانیا (NMC)، از مکانیزم های مختلف مهاجرت یا کنترل مهاجرت استفاده می کنند.
نیازمندی انگلستان به پرستاران
مقررات ورودی انگلستان به پرستاران بیشتری نیاز دارد تا بتواند جای خالی پرستاری را پر کند، مجددا تکرار می شود و نیازی فوری برای پرستاران بیشتر نیست. اگرچه در اوج سالهای استخدام پرستار در خارج از کشور  مطالعات متعددی مانند زندگی پرستاران را که با مهاجرت کاری به انگلیس مهاجرت کردند، مستند کرده است. پرستاران شیوه ای موثر برای مطالعه تاثیر کنترل های مهاجرت به دلیل انتقال جهانی حرفه و پاسخ دادن الگوهای پرستاری به عرضه و تقاضای جهانی برای کارکنان بهداشتی ارائه می دهند که در واکنش به الگوهای جمعیتی و شرایط اقتصادی تغییر می کند.


پرستاران مهاجر به انگلستان
مهاجران اتحادیه اروپا حدود 5 درصد از کارمندان انگلیسی NHS و حدود 5 درصد جمعیت انگلیسی را تشکیل می دهند. مهاجران خارج از اتحادیه اروپا نسبت های بزرگتر را تشکیل می دهند. محدودیت های مهاجران غیر اتحادیه اروپا بر استخدام NHS  و تحصیل در انگلستان تأثیر می گذارند، و این نشان می دهد که همین امر ممکن است در صورت وجود محدودیت در مهاجرت اتحادیه اروپا وجود داشته باشد.
پرستاران و ماماها که خارج از منطقه اقتصادی اروپا (EEA) آموزش دیده اند و می خواهند در انگلستان به عنوان پرستار یا ماما کار کنند باید ثبت نام حرفه ای را در شورای پرستاری و مامایی (NMC) بدست آورند.

نظرات(4)

نوید احمدی تاریخ دوشنبه, 20 آبان 1398

سلام من دارای لیسانس پرستاری هستم و حدود 10 سال سابقه دارم و الان هم چندسالی در سوانح سوختگی مطهری مشغول به کار هستم البته زبان انگلیسی ضعیفه

نوید احمدی تاریخ دوشنبه, 20 آبان 1398

سلام من دارای لیسانس پرستاری هستم و حدود 10 سال سابقه دارم و الان هم چندسالی در سوانح سوختگی مطهری مشغول به کار هستم البته زبان انگلیسی ضعیفه

ایمان رضایی تاریخ چهارشنبه, 20 شهریور 1398

سلام من دارای مدرک لیسانس مامایی از دانشگاه آزا هستم و حدودا ۲سال و نیم سابقه ی کار در بیمارستان دارم. و درحال حاضر ۶ماه است که بدلیل گدراندن دوره و کلاسهای آیلتس محل کارم را ترک کردم. خواستم بپرسم آیا من طی چندماه آینده و گرفتن مدرک آیلتس ۷ میتونم برای گرفتن ویزای کار انگلستان اقدام کنم.؟؟

ماریا تاریخ دوشنبه, 20 اسفند 1397

سلام من مدرک کارشناسی رادیولوژی دارم و 5سال سابقه کار.ایا شرتیط برای رشته اینجانب فراهم هست؟

نظر خود را بیان کنید