کانادا

اقامت از طریق تحصیل در استان کبک کانادا

استان کبک در کشور کانادا در خصوص اقامت بعد از تحصیل از طریق روش PEQ در اختیار دانشجویان موقعیت های مناسبی را ایجاد کرده است . قرار می دهد. در صورتی که اخیراً درخواست برای اقامت دائم یا همان pr  کانادا پس از اتمام تحصیلات در همه استان های دیگر در کانادا بسیار سخت می باشد ، اما استان کبک کماکان برای متقاضیان اقامت در کانادا از طریق تحصیل خدمات ارائه می نماید 

دلایل تحصیل در کبک کانادا
مدارک تحصیلی از کبک در سطح بین الملل دارای اعتبار می باشد .
طیف گسترده ای از رشته های انگلیسی و فرانسوی جهت انتخاب موجود است .
شهریه های مناسب و متاسب و به صرفه
دارای کمترین هزینه های تحصیل و زندگی در مقایسه با ایالت های کانادا
مجهز بودن موسسات آموزش عالی کبک به تمامی امکانات مدرن ، فارغ از از اندازه و موقعیت؛ ( آزمایشگاه های دارای تکنولوژی بالا، سایت کامپیوتر، امکانات ورزشی و تفریحی ، سالن های کنفرانس و ….
تحصیل در کبک برای متقاضیان یک تجربه آمریکای شمالی در مهاجرتی فرانسوی را برای متقاضیان و علاقمندان تحصیل در کانادا به همراه دارد .
یک محیط با امنیت بالا و مهیج برای زندگی در ایالت کبک وجود دارد .
موقعیت های اقامت پس از تحصیل در کبک:
تقاضا برای گواهی CSQ و اقامت دائم کانادا از روش PEQ
راه مهاجرت به کانادا از طریق PEQ روشی سریع برای صادر کردن CSQ خواهد بود  برای کارگران و فارغ التحصیلانی که برای آن درخواست زده اند و همچنین دارای شرایط معین مورد نیاز می باشند . CSQ
همینطور امکان صدور تقاضانامه برای همسر و فرزند زیر ۱۸ سال وجود دارد . پس از دریافت CSQ امکان درخواست اقامت دائم(PR) برای افراد ممکن می باشد 
مهاجرت به کانادا از روش PEQ شامل افراد ذکر شده خواهد بود :
دانشجویان خارجی که در ایالت کبک درسشان را تمام کرده باشند و یا ینکه در حال اتمام تحصیلات هستند .
کارگرانی که موقت که دارای مهارت شغلی دارند و کارگر موقت می باشند .
شرایط لازم جهت اخذ اقامت کانادا از طریق برنامه پی ای کیو PEQ
متقاضیان باید در هنگام ارائه درخواست CSQ افراد متقاضی می بایست دارای شرایط لازم برای برنامه PEQ باشند:
متقاضی باید قصد اقامت در کبک برای بدست آوردن موقعیت شغلی را داشته باشد
متقاضیان باید موقتا با قصد تحصیل در کبک در این ایالت زندگی کرده و ملزومات و شرایط اخذ اقامت را بجا آورده باشند .
متقاضیان می بایست حداقل نیمی از دوران تحصیل را در ایالت کبک پشت سر گذاشته باشند .
متقاضیان باید یک مدرک مورد قبول را از ایالت کبک کسب نموده و یا بعد از اینکه تقاضا را ارائه نمودند تا ۶ ماه بعد از ارائه مدارک نحصیلی آن ها تکمیل گردد .
در خصوص زبان فرانسوی دارای سطح آگاهی بصورت پیشرفته باشند .
متقاضی تقاضانامه  CSQ می بایست برای همسر و فرزندان خود برای ۳ ماه تعهد نموده باشد که تمامی نیازهای آن ها را فراهم خواهد نمود .
متقاضی می باست حداقل ۱۸ سال سن داشته و دارای گذرنامه معتبر باشند . و همینطور اگر تقاضانامه را از ایالت کبک ارسال می نمایند در هنگام ارائه تقاضانامه در کبک ساکن باشند .
مدارک واجد صلاحیت برای برنامه پی ای کیو PEQ:
متقاضی می بایست طی ۳۶ ماه گذشته یکی از مدارک زیر را دریافت نموده و یا رشته تحصیلی را که(ظرف ۶ ماه آینده) منتهی به دریافت یکی از مدارک زیر می گردد را شروع نموده باشد:
مدرک کارشناسی
مدرک کارشناسی ارشد (و MBA)
مدرک دکتری
مدرک DEC-دیپلم مطالعات دانشگاهی، آموزش های فنی
مدرک DEP- دیپلم مطالعات شغلی، با۱۸۰۰ ساعت مطالعات پایدار
مدرک DEP- دیپلم مطالعات شغلی، همراه با ASP (گواهی تخصص شغلی) گواهی گذراندن ۱۸۰۰ ساعت دوره آموزشی که منجر به  تجارتی خاص گردد.
متقاضیان می بایست در نظر بگیرند که که ۶ ماه قبل از اتمام تحصیلات خود خواهند توانست برای CSQ تقاضا نمایند، و در هر صورت ، گواهی CSQ صرفا بعد از اینکه ریز نمرات و گواهی تکمیل مدارک را ارائه نمودند صادر می گردد 
شرایط مورد نیاز زبان برای برنامه PEQ:
اگر متقاضی به زبان فرانسوی پیشرفته واقف بوده می بایست به یکی از طریق زیر مهاررت زبان فرانسوی خود را اثبات نماید 
در ایالت کبک بطور کامل تحصیلات خود را به زبان فرانسوی تمام کرده باشندد؛ حداقل به مدت ۳ سال به صورت تمام وقت یا بعد از دوره دبیرستان و یا در یک موسسه آموزشی  تحصیل تمام وقت به زبان فرانسوی در یک موسسه آموزشی متوسطه و یا بعد از دبیرستان داشته باشد.
متقاضی می بایست دوره های زبان فرانسوی را بصورت پیشرفته در ایالت کبک که از طریق آموزش و پرورش و ورزش یا وزارت علوم ارائه شده باشد را گذرانده باشد .
 گذراندن یک آزمون استاندارد مورد تایید اداره مهاجرت که نشان دهنده سطح مهارت پیشرفته زبان فرانسه باشد.
دارا بودن شرایط مورد نیاز زبان و مدرک ccin ایالت کبک
درخواست برای اجازه کار Open Work Permit
چنانچه فردی در یک رشته آموزشی حرفه ای شغلی از یک موسسه متوسطه خصوصی یا دولتی در کبک فارغ التحصیل شده باشد که توسط وزارت آموزش، پرورش و ورزش (MELS) ارائه شده باشد می تواند تا ۳ سال برای دریافت مجوز کار پس از فارغ التحصیلی درخواست بدهد.

برای این منظور شخص باید:
در زمان ارائه درخواست ۱۸ سال سن داشته باشد. (و یا بالاتر)
زمانی که برای دریافت مجوز کار درخواست می دهد اجازه تحصیلی معتبر داشته باشد.
یک رشته تحصیلی تمام وقت به میزان حداقل ۹۰۰ ساعت و یا بیشتر را گذرانده باشد(بطور معمول دوره ۸ ماهه) که منتهی به دریافت مدرک DEP و یا ASP گردد.
ظرف ۹۰ روز از زمان دریافت تاییدیه کتبی از موسسه مزبور؛ که بیانگر احراز شرایط ادامه تحصیل توسط متقاضی می باشد، برای مجوز کار درخواست بدهد.(بطور مثال یک رونوشت یا نامه رسمی)
یک نامه حمایت از موسسه مربوطه تهیه نماید که در آن کد رشته تحصیلی و طول مدت تحصیل مرقوم شده باشد.
 
معرفی ایالت کبک:
کبک بزرگترین ایالت کانادا از نظر مساحت است .استان کبک منطقه ای با فرهنگ فرانسوی زبان در قاره آمریکا می باشد . در هر سال موسسات آموزشی انگلیسی زبان و فرانسوی زبان  پذیرای ۳۰۰۰۰ نفر از دانشجویان خارجی هستند . متقاضیان تحصیل در ایالت کبک  می بایست برای دسترسی به آموزش عالی، شرایط مورد نیاز پذیرش اعلام شده (بدون نیاز به گذراندن امتحان)؛ همچنین تمکن مالی خود را جهت تحصیل نیز اثبات نموده و مجوزهای ورودی لازم که مورد نیاز اداره مهاجرت کانادا است را کسب نمایند .

برنامه  PEQ یک برنامه شتاب دهنده برای انتخاب کارگران ماهر است که به افراد اجازه می دهد برای دریافت گواهینامه انتخابی Québec به منظور کسب اقامت دائم  اقدام نمایند. این برنامه برای فارغ التحصیلان کبک یا فارغ التحصیلان آینده و کارگران موقت خارجی است که دارای کار تخصصی شغلی هستند و به شرایط خاصی مانند پیشرفت تحصیلی پیشرفته و دانایی زبان فرانسوی.
برنامه ریزی آموزشی شامل یک شبکه انتخابی یا مصاحبه نیست و به ویژگی های همسر شخص توجه نمی کند. در صورت داشتن مجوز کار بعد از فارغ التحصیلی، می توانید درخواست خود را برای یک گواهینامه انتخابی Québec به عنوان یک کارمند موقت خارجی فارغ التحصیل یا کارمند بر اساس شرایط انتخابی که برای شما سودمند است، با استفاده از فرم مناسب، ارائه دهید.
شما عزیزان در خصوص مهاجرت به کانادا از روش PEQ  و راههای مهاجرت به کانادا از طریق کار و مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل می توانید و در خصوص راههای مهاجرت به کانادا و همچنین راههای اخذ اقامت کانادا و اخذ pr  کانادا مشاوره  اخذ نمایید .

شرایط و روش
انواع مشاغل واجد شرایط تحت برنامه برنامه توسعه Québécoise PEQ
مشاغل ماهر فقط تمام وقت مشغول به تحصیل هستند و تحت PEQ واجد شرایط می باشند.

 

شغل ماهر کار در سطح مدیریتی، حرفه ای یا فنی (سطح ۰، A یا B، تحت طبقه بندی ملی شغلی) است.
منظور از یک کار تمام وقت کاری است حداقل ۳۰ ساعت کار در هفته می باشد.
تجربه کار تمام وقت که در چارچوب برنامه مجوز کار پس از فارغ التحصیلی، یک برنامه تبادل جوانان (به عنوان مثال، تعطیلات کار، جوانان حرفه ای، همکاری بین المللی) یا یک کارآموزی کارآمدی که به یک برنامه تحصیلی در کبک متصل نیست ممکن است در صورت برآوردن تمام الزامات PEQ مورد توجه قرار گیرد.

کار پاره وقت برای واجد شرایط بودن برای این برنامه محاسبه نمیگردد.

دانش فرانسوی
شما باید مدرک پیشرفته متوسط زبان فرانسوی را نشان دهید و، بسته به موقعیت شما، یکی از اسناد رسمی زیر را ارائه دهید:
اگر کارمند موقت خارجی هستید، می توانید مدارک زیر را داشته باشید:
گواهی نتایج یک آزمون فرانسوی و یا دیپلم شناخته شده توسط وزیر که نشان دهنده دستیابی به سطح صلاحیت در درک دهی و تولید دهان ۷ یا بالاتر در Échelle québécoise des niveaux de compétence en français des personnes immigrantes adults or to its معادل (سطح B2 یا بالاتر از چارچوب مشترک اروپایی مرجع).
حداقل امتیاز عبور برای آزمون DELF و DALF برای برآورده شدن نیازهای زبان PEQ عبارتند از:
DELF B2: 16/25 یا بیشتر برای دو آزمون شفاهی؛
DALF C1: 8/25 یا بیشتر برای دو آزمون شفاهی؛
DALF C2: 16/50 یا بیشتر برای امتحان شفاهی.
زمان ارسال اپلیکیشن
به عنوان یک کارگر ماهر خارجی موقت که در کبک باقی می ماند، باید صبر کنید تا حداقل دوازده ماه تمام وقت استخدام ماهر را کامل کنید، یعنی در سطح مدیریتی، حرفه ای یا فنی (سطوح O، A یا B تحت حرفه شغلی ملی طبقه بندی) قبل از ارسال درخواست خود برای یک گواهی نامه انتخابی
این ۱۲ ماه کار باید طی ۲۴ ماه قبل از درخواست شما تکمیل شود. اشتغال ممکن است با یک یا چند کارفرمای مداوم یا غیرمستقیم باشد. با این وجود، شغل اشغال شده به عنوان یک کارمند خودسرانه یا برای شرکتی که شما مالک آن هستید، به طور کامل یا به طور جزئی، تحت برنامه “برنامه توسعه québécoise” در نظر گرفته نشده است

علاوه بر این، در زمانی که درخواست خود را ارائه می دهید، شما همچنین باید یک کار ماهر تمام وقت مشغول به کار در Québec داشته باشید.

 

فرایند انتخاب
بر خلاف برنامه انتخاب منظم کارگران ماهر، Program de l’expérience québécoise از یک سیستم استفاده نمی کند که امتیاز را براساس عوامل ارزیابی مختلف ارزیابی کند. فایل شما باید کاملا کامل باشد تا درخواست شما پردازش شود.
شما باید تمام شرایط برنامه برنامه ریزی برای تضمین کیفیت Québec را بدست آورید. اگر یک یا چند الزامات مطابقت نداشته باشد، گواهی نمی تواند صادر شود.
با این حال، همسر شما هیچ تاثیری در پروسه پرونده شما ندارد.

اضافه کردن یک عضو خانواده

اگرهمسر خود را به پرونده اضافه کنید، باید مجددا در Québec – Program de l’expérience ارائه دهید. شما و همسر شما بایستی فرم را به درستی تکمیل کرده و مطمئن شوید که در همه مکان های مناسب ثبت نام کرده اید و مدارک مورد نیاز برای همسر شامل می شود. شما همچنین باید پرداخت کامل و دقیق هزینه های مورد نیاز برای اضافه کردن یهمسر خود را پرداخت کنید.
اگر یک فرزند وابسته اضافه کنید، شما باید تمام اسناد لازم برای یک کودک وابسته را در فرمت مورد نیاز، همانطور که در قسمت دوم تقاضای گواهینامه Québec – Québeco (PEQ) (A- 0520-GF یا A-0520-IF) و همچنین پرداخت کامل و دقیق هزینه های مورد نیاز برای اضافه کردن یک کودک وابسته.
تجدید مجوز کار موقت
گواهینامه انتخابی Québec (گواهی انتخاب کبک) به شما اقامت دائم نمی دهد. اگر مجوز کار موقت خود را به زودی متوقف شود و شما هنوز اقامت دائم اقامت خود را دریافت نکرده اید، برای اینکه بتوانید در کانادا اقامت داشته باشید و به طور قانونی کار کنید، برای دریافت گواهی نامه جدید Quebec برای کار (Québec گواهی پذیرش)، مگر اینکه معافیت و همچنین مجوز جدید کار موقت داشته باشید.

نظرات(2)

نورمحمد دانا تاریخ پنجشنبه, 7 آذر 1398

سلام بنده لیسانس حسابداری مجرد دارای مدارک کمک بهیاری کمک پرستاری یکساله و کامپیوتر می باشم شرایط درخواست شغل و کار و اقامت کاری رو خواهشاً راهنمایی کنین چه مدارک دیگه لازمه ممنونم

نورمحمد دانا تاریخ پنجشنبه, 7 آذر 1398

سلام بنده لیسانس حسابداری مجرد دارای مدارک کمک بهیاری کمک پرستاری یکساله و کامپیوتر می باشم شرایط درخواست شغل و کار و اقامت کاری رو خواهشاً راهنمایی کنین چه مدارک دیگه لازمه ممنونم

نظر خود را بیان کنید